Sectorprimeur: Vista Hypotheken lanceert CO₂-rentekorting

Vista Hypotheken biedt vanaf 29 april als eerste hypotheekverstrekker een rentekorting aan kopers (en bezitters) van woningen die met een lagere CO₂-uitstoot zijn gebouwd. Vista wil hiermee bijdragen aan de transitie binnen de bouwsector, gericht op reductie van CO₂-uitstoot. 

Klanten van Vista Hypotheken komen in aanmerking voor een rentekorting op hun hypotheek als zij een woning kopen die met een lagere CO₂-uitstoot is gebouwd. De korting geldt voor één rentevastperiode. Deze korting kan de klant ontvangen naast de bestaande energielabel A-rentekorting. 

Om te bepalen of een woning in aanmerking komt, kijkt Vista naar de materiaalgebonden CO₂-uitstoot. Daarbij gaat het om alle CO₂-uitstoot die plaatsvindt vóór oplevering van de woning. Bijvoorbeeld bij grondstofwinning, productie van bouwmaterialen, transport en de bouw zelf. De materiaalgebonden CO₂-uitstoot moet gelijk zijn of lager liggen dan de door Vista vastgestelde grenswaarden. Deze grenswaarden verschillen per soort woning en zijn te vinden op de duurzaamheidspagina op de website van Vista Hypotheken. Om in aanmerking te komen vraagt Vista een door de gemeente goedgekeurde MPG-berekening (MilieuPrestatie Gebouwen). Deze is onderdeel van de aanvraag voor een omgevingsvergunning. 

Prikkel klanten en keten  

“Dankzij de rentekorting profiteren onze klanten van lagere maandlasten”, zegt CEO van Vista Hypotheken Merlyn van den Berg. “Zo steunen we consumenten die bewust kiezen voor een duurzaam gebouwde woning. Tegelijk geven we de bouwwereld een extra prikkel om duurzame projecten te ontwikkelen. Als duurzaam gebouwde woningen financieel aantrekkelijker worden, neemt de vraag toe. Dat zet de hele keten in beweging.” 

“Met de CO₂-rentekorting dragen we bij aan bewustwording”, vult productmanager Joost van den Berg aan. Volgens non-profit organisatie Building Balance zijn bouwmaterialen goed voor ongeveer 13 procent van de wereldwijde CO₂-uitstoot. “Veel mensen weten nog niet dat ze al bij de bouw van een woning duurzame keuzes kunnen maken. Of dat zoiets als biobased bouwen überhaupt mogelijk is. Met onze propositie willen we dit onderwerp op de kaart zetten.” 

CO₂-reductie in de bouw 

Er wordt binnen de Nederlandse bouwsector volop ingezet op de reductie van CO₂-uitstoot. Zo is de Nationale Aanpak Biobased Bouwen opgezet om bij te dragen aan nationale doelen op het gebied van vermindering van CO₂- en stikstofuitstoot. Eén van de doelstellingen is dat in 2030 minimaal 30% van de nieuwbouwwoningen voor 30 procent bestaat uit biobased materiaal, zoals vlas of hout. Verder wordt er bijvoorbeeld in de bouwsector ingezet op het hergebruik van bouwmateriaal, wat een cruciale rol speelt in een circulaire economie. 

Merlyn van den Berg & Joost van den BergCEO & Productmanager
Meer artikelen van Merlyn

Meer weten?

Ontdek meer verhalen

Brondata

Goede voornemens rondom Brondata Convenant niet gehaald, toch trots!

Het is januari, tijd van de goede voornemens. Een jaar geleden was het goede voornemen van Vista Hypotheken om een flinke digitaliseringsslag te maken. Dit met het doel om het hypotheekproces makkelijker, efficiënter en voorspelbaarder te maken. We zijn nu een jaar verder, welke stappen hebben we samen gezet?

Lees meer
Interview

‘Luisteren zo goed mogelijk naar de wensen en behoeftes van adviseurs’

Quion is een belangrijke partner voor financiële instellingen als Vista voor het acceptatie- en beheerproces van hypotheken. Hoe helpt Quion adviseurs en serviceproviders bij een zo goed mogelijk aanvraagproces? Medewerkers Guus Smulders en Michelle de Heer leggen het uit. ‘Tussenpersonen vragen om snelheid en digitalisering. Daar spelen we dus graag op in.’

Lees meer
Joost & Merlyn van den Berg Duurzaam

Een interview met Merlyn en Joost over CO₂-rentekorting

Koop je een woning waarbij vóór de oplevering ervan minder CO₂ is uitgestoten? En val je binnen de, door Vista vastgestelde, grenswaarde? Dan kom je bij ons mogelijk in aanmerking voor rentekorting. CEO Merlyn van den Berg en productmanager Joost van den Berg van Vista Hypotheken vertellen er meer over. 

Lees meer